Website Manager

2018 Results

Benjamin F Edwards Pickleball Tournament

Daily Results for Sat 06/09/18

Mens Doubles Skill Groups 3.0
GoldPaul Ruiz, Sylvania, Toledo, Holland PBC, Toledo, OH
Martin Howard, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
SilverRajesh Kumar Raghavan, Westlake, OH
Jim Oblock, Rocky River, OH
BronzeGary Wright, Holland Pickleball Club, Maumee, OH
Doug Vogel, Kissimmee, FL
Mens Doubles Skill Groups 3.5
GoldPaul Belair, Marco Island Racquet Club, Chagrin Falls, OH
William Kolesar, Concord, OH
SilverDavid Brown, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
Tom Hiser, Toledo Ohio Pickleball, Gibsonburg, OH
BronzeJames Eyth, Cranberry, PA, Zelienople, PA
Keith Reigel, Kane, Kane, PA
Mens Doubles Skill Groups 4.0
GoldSteve Sun, Delaware, Ohio, Delaware, OH
Mark Vannatta, Columbus Pickleball, Columbus, OH
SilverRon Moose, New Castle, PA YMCA, New Castle, PA
Kurt Hinterschied, Mount Vernon Pickleball, Centerburg, OH
BronzeJohn Enger, Waite hill, OH
Cody Klein, Mentor Pickleball (OH), Willoughby Hills, OH
Mens Doubles Skill Groups 4.5
GoldIsaac Hinterschied, Mount Vernon Pickleball, Centerburg, OH
Nicholas Golowich, Onix/GA Mtn. Pickleball Club, Sautee Nacoochee, GA
SilverChad Edwards, US Open Pickleball Academy, Naples, FL
David Epstein, Pleasant Ridge, MI
BronzeDan Fly, North Ridge Tennis and Golf, Vermilion, OH
Eric Wilson, Avon Lake, OH
Mens Doubles Skill Groups 5.0
GoldDavid Seckel, Columbus Pickleball/Team HEAD, Columbus, OH
William Willson, Columbus Pickleball, Columbus, OH
SilverRick Witsken, The Retreat Northwest, Cicero, IN
Joey Turner, Pearson Automotive Tennis Club, Fortville, IN
BronzeTom Wells, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
Zachary Clark, Toledo Ohio Pickleball, Perrysburg, OH
Womens Doubles Skill Groups 3.0
GoldDebra Kolesar, Painesville, OH
Courtney Eppich, Mentor Pickleball (OH), Painesville, OH
SilverDianne Olix, South Dayton Pickleball, Kettering, OH
Susan (Sue) Brindle, Delray Beach Pickleball Club/Dayton Ohio Pickleball, Centerville, OH
BronzeBeth Davis, Mentor, Mentor, OH
Barbara Sespico, Mentor, OH
Womens Doubles Skill Groups 3.5
GoldCindy Brown, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
Dena Reese, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
SilverLoretta Ecklund, CAPA/ Bolindale, Cortland, OH
Sirikul Thuniljinda, Robin's Nest Bolindale Park Pickleball, YOUNGSTOWN, OH
BronzeDebra Herbert, Mentor Pickleball (OH), Mentor, OH
Barbara Francosky, Mentor Pickleball (OH), Mentor, OH
Womens Doubles Skill Groups 4.0
GoldJanet Decostro, Cool Springs Pickleball, Mcdonald, PA
Christine Ford, Cool Springs Pickleball, Pittsburgh, PA
SilverMindy Yoder, Fort Wayne Pickleball Association, Leo, IN
Barbara Hess, Middletown Pickleball Association, FAIRFIELD, OH
BronzeSuzanne Stewart, New Castle YMCA, New Castle, PA
Elaine Tonelli, Slippery Rock, Forestsville, PA
Womens Doubles Skill Groups 4.5
GoldErika Battaglia, Mentor, OH, Concord Twp, OH
Debra Boyne, N.Royalton, NORTH ROYALTON, OH
SilverKatherine White, Columbus Pickleball, Lancaster, OH
Magge Camuti, Naples, FL
BronzeTracey Flynn, Mercer, PA
Laura Lindquist, Columbus, Columbus, OH
Womens Doubles Skill Groups 5.0
GoldEvelyn Welsher, Grosse Pointe farms, MI
Nancy Henderson, Grosse Pointe Woods, MI
SilverLinda Hartz, EAST NAPLES, NAPLES, FL
Linda Thompson, Team Engage, Columbus, OH
BronzeMary Kozak, Middletown, OH Pickleball Club, Richmond, IN
Carrina De Vera, Canton, OH, Uniontown, OH
 
   
   
   
   
   
   


Benjamin F Edwards Pickleball Tournament

Daily Results for Sun 06/10/18

Mixed Doubles Skill Groups 3.0
GoldDena Reese, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
Martin Howard, Toledo Ohio Pickleball, Oregon, OH
SilverRobert Keith, New Franklin, OH
Vicki Hopkins, uniontown, OH
BronzeLoretta Ecklund, CAPA/ Bolindale, Cortland, OH
Bob Parris, Robin's Nest Bolindale Park Pickleball, YOUNGSTOWN, OH
Mixed Doubles Skill Groups 3.5
GoldSirikul Thuniljinda, Robin's Nest Bolindale Park Pickleball, YOUNGSTOWN, OH
Jonathon Arnette, Youngstown, OH
SilverPamela Nicodemo, north canton, OH
John Lackney, East Canton, OH
BronzeErin Lisenbee, Toledo pickleball Club,, Holland pickleball Club Holland Ohio, Holland, OH
Jesse Stevens, Toledo pickleball Club HPC Holland pickleball Club Holland Ohio, Maumee, OH
Mixed Doubles Skill Groups 4.0
GoldMindy Yoder, Fort Wayne Pickleball Association, Leo, IN
Randal Smith, Ashland Pickleball Club, Minford, OH
SilverSharon Miller, The Villages,FL, LADY LAKE, FL
Ken Foreman, The Villages, LADY LAKE, FL
BronzeDawn Brown, Delaware, OH
Fred Borgerson, Toledo Ohio Pickleball, Sylvania, OH
Mixed Doubles Skill Groups 4.5
GoldJennifer McCalla, Mentor Pickleball (OH), Willowick, OH
Isaac Hinterschied, Mount Vernon Pickleball, Centerburg, OH
SilverErika Battaglia, Mentor, OH, Concord Twp, OH
Bruce Allaben, Mentor Pickleball (OH), Willoughby Hills, OH
BronzeMegan Anderson, Team Engage, Dayton, OH
Matthew Davidson, Team Engage, Dayton, OH
Mixed Doubles Skill Groups 5.0
GoldSimone Jardim, Naples, FL
Rick Witsken, The Retreat Northwest, Cicero, IN
SilverLinda Thompson, Team Engage, Columbus, OH
William Willson, Columbus Pickleball, Columbus, OH
BronzeMarsha Koch, Pickleball Club of Greater Toledo, Toledo, OH
Zachary Clark, Toledo Ohio Pickleball, Perrysburg, OH
 
   
   
   
   
   
   

Copyright © 2019 Mentor Pickleball  |  Privacy Policy |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Log In